понеділок, 16 лютого 2015 р.

Наша мова у тобі - великого народу ніжна і замріяна душа

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.
Люди говорять різними мовами. Їх нараховується приблизно 6 тисяч.
Тож, де і коли народилася традиція святкування Міжнародного дня рідної мови?
Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Тобто, святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеш влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні. Цей та  інші  факти були представлені відвідувачам бібліотеки у відео-презентації "Наша мова у тобі - великого народу ніжна і замріяна душа", яка присвячена Міжнародному дню рідної мови. Також вони дізналися,  хто був зачинателем та основоположником української мови, який шлях вона пройшла, в яких країнах нею розмовляють та ін.
"За недовгий час свого існування свято рідної мови стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.
Усі ми повинні пам'ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного з нас, його ми не завжди пам'ятаємо, не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. І багатство це - наша рідна мова" - із заключними словами звернулася бібліотекар до присутніх.
     
           
                       
                         
                                          


Немає коментарів:

Дописати коментар