Історія бібліотеки

Бібліотека... Древня і вічно юна оселя людського розуму.
Споглядаючи у минуле, ми дивимося у майбутнє.

Історія бібліотеки нерозривно пов'язана з історією і розвитком суспільства, з особами, які дбали про розвиток освіти. Завдяки бібліотеці ми маємо унікальну можливість познайомитися з історією розвитку освіти та культури рідного  краю. Без дитячої бібліотеки неможливо сьогодні уявити навчання  і виховання школярів.
Іванівська дитяча бібліотека давно стала визнаним центром спілкування і духовності. Вона створювалася не за один день і не за один рік. Поповнення бібліотеки - жива справа, яка потребує ерудиції, знання, культури.
Бібліотека - це своєрідний архів історії краю, оберіг його минулого. Таким оберегом і є Іванівська районна бібліотека для дітей. Вона започаткувала свою історію з 1 квітня 1951 року.
Завідуючою була затверджена молодий фахівець Швайко (Акімова) Марія Пилипівна, яка щойно прибула в район за направленням після закінчення культурно-освітнього училища.
На момент створення бібліотеки  книжковий фонд становив 11751 примірник.
Окремого приміщення бібліотека не мала, бібліотека переїздила з приміщення клубу в будинок піонерів. І лише в 1974 році бібліотека для дітей отримала 2 кімнати в приміщенні районного будинку культури.
За період 1960-1974 рр. утворені відділи обслуговування молодших та старших читачів.


 
Значний внесок в розвиток обслуговування дітей, виховання підростаючого покоління внесли бібліотекарі Глущенко К.П.,Беба Е.Н., Дереза Р.І., Іванченко В.Г., Назарчук Ж.Ф., ВласюкН.О. та інші.
Після проведення централізації в 1979 році бібліотека має назву центральна районна бібліотека для дітей і виконує функції методичного центру з обслуговування читачів дітей.
 
 
Їх справу продовжують молоді фахівці - Крижановська Н.І., Войдаковська О.А., Кононець С.І. та ін.
Сьогодні читачів обслуговують Шип Т.О., Козарчук Л.Л., Логвиненко В.М.


 
 
 
Співробітниками бібліотеки проводяться інформаційні та культурно-освітні заходи на допомогу навчальному та виховному процесам.
З метою формування у читачів правової культури при бібліотеці діє клуб "Стяг", де діти мають змогу ознайомитися зі своїми правами та обов'язками згідно Конвенції про права дитини та Конституції України. Для самих юних читачів  працює клуб "В світі казок". Маленьким слухачам читають казки, оповідання, влаштовують конкурси, ігри, вікторини по прочитаним творам. Все це допомагає розвивати інтелект, фантазію, залучити дітей до читання.
 

                                                   Засідання клубу "Стяг"

 
"В світі казок"
 
 
 

          Ще у минулому році бібліотека  приймала участь у конкурсі, який було  запропоновано програмою Бібліоміст: конкурс проектів «Організація нових бібліотечних послуг  з використанням вільного доступу до Інтернету» і нарешті діждалися  результатів та отримали комп’ютери. Дитяча бібліотека отримала 3 комп’ютери, 3 скайп-камери, 3 навушники, принтер. З підключенням до мережі Інтернет працівники  бібліотеки та читачі отримали вільний доступ до інформаційних джерел, мають можливість скористатися послугами електронної доставки пошти, використовувати мультимедійний матеріал при  проведенні масових заходів. Сервіс послуг збагатився такими новими формами, як спілкування в соцмережах, он-лайн чатах, перегляд тематичних відео, віртуальні подорожі тощо.

 
 
Сьогодні  бібліотека обслуговує 1200 читачів, в тому числі віком до 15 років - 748, з них дошкільників - 340, відвідувань - 9614. Книговидача становить 25253 примірника, дітям до 15 років видано 24053 книги. До послуг юних користувачів книжковий фонд, обсяг якого становить 11842 примірників художньої, науково-популярної,довідкової літератури.
 
 
Ласкаво просимо до нашої бібліотеки!
 
 
 
 
 
 
 

          
          

Немає коментарів:

Дописати коментар